« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


 Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” uczestnikiem projektu „Bezpieczeństwo na celowniku”

W dniu 22.06.2017r. na terenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie odbyło się spotkanie mieszkańców pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze”. Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znalazła się Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, której przedstawiciele prowadzili dyskusje z uczestnikami nt bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udostępnili profesjonalne symulatory bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wydarzenie było zorganizowane w ramach projektu obywatelskiego „Bezpieczeństwo na celowniku”.

Mieszkańcy Pleszewa i okolic biorący udział w spotkaniu, mieli wyjątkową okazję na sprawdzenie swojego czasu reakcji na ustawionej Ściance Koordynacji Wzrokowo-Ruchowej oraz uświadomienie sobie jak zmienia się ten czas kiedy uczestnik ruchu drogowego znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Kolejnym elementem spotkania były próby na urządzeniu badawczym tzw. Symulatorze Bezpiecznej Jazdy dzięki któremu zgromadzeni goście mogli sprawdzić jak czas reakcji kierującego oraz prędkość pojazdu wpływają na długość drogi hamowania i jak skutecznie skracać tę drogę. Przedstawiciele Fundacji „Kierowca Bezpieczny” przekazywali mieszkańcom również informacje na temat przyjmowania odpowiedniej pozycji za kierownicą oraz prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa, a następnie zapraszali do próby na Symulatorze Zderzeń tak aby każdy z uczestników mógł poczuć na własnej skórze jak potężne siły towarzyszą zderzeniu czołowemu. Na spotkaniu pojawili się również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, którzy sprawdzali swoje możliwości na prezentowanych urządzeniach i wymieniali się swoimi doświadczeniami nt udzielania pomocy osobom uczestniczącym w wypadkach drogowych.

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

 

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu