« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

25 lipca dniem bez mandatu

Już po raz siódmy, Fundacja Kierowca Bezpieczny przeprowadziła akcję „Dzień bez mandatu”. W dniu Św.Krzysztofa apelowano do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.

W tym roku akcja „Dzień bez mandatu” zorganizowana została w Olsztynie, w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Kierowcy”. Policjanci zatrzymywali tych kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów, rozmawiali w trakcie jazdy przez komórkę lub jechali bez  włączonych świateł. Na miejscu pojawił się również Krzysztof Hołowczyc, który razem z ks. Marianem Midura i przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny”, rozmawiał z kierowcami  oraz wręczał gadżety związane z bezpieczeństwem drogowym, m.in. apteczki, kamizelki odblaskowe, latarki, komiksy i okazjonalne naklejki. Z kolei celnicy i policjanci wręczali najmłodszym maskotki i odblaskowe misie. Kierowcy nie kryli zaskoczenia taką akcją, jednak po usłyszeniu wyjaśnień, że jest to akcja „Dzień bez mandatu”, wyrażali spore zdziwienie i jednocześnie zadowolenie. Zamiast mandatu, zapraszani byli na testy do symulatorów dachowania i zderzenia czołowego.

– Uczucie jest niezwykłe i trochę przerażające i wiem, że już teraz zawsze będę zapinał pasy – powiedział jeden z zatrzymanych kierowców, po wyjściu z symulatora dachowania.

Akcja „Dzień bez mandatu” została przeprowadzona przy udziale WRD Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej w Elblągu, Komendy Powiatowej w Cieszynie, Komendy Powiatowej w Żywcu, Komendy Powiatowej w Leżajsku, Komisariatu Policji w Warce i WZP z Izby Celnej w Olsztynie. Do akcji przyłączyli się także funkcjonariusze Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz pracownicy Instytutu Transportu Samochodowego. Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyła  kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcali wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

Głównymi partnerami akcji były Grupa Żywiec S.A. oraz PZU S.A. „Dzień Bezpiecznego Kierowcy” jest jednym z elementów XIII Tygodnia Św. Krzysztofa.

Partnerem medialnym akcji jest Radio Olsztyn.

Do pobrania:
 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu