Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Dni Nauki i Sztuki 2015

W dniach 23-25 września b.r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbyły się XIII Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Fundacja Kierowca Bezpieczny, w ramach prowadzonych przez siebie działań, zaprezentowała uczestnikom obchodów, specjalną strefę motoryzacyjną.

Olsztyńskie Dni Nauki to przedsięwzięcie popularyzujące naukę, realizowane corocznie, z inicjatywy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jako jedna z wielu imprez odbywających się w ośrodkach akademickich na terenie całego kraju. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W ramach Olsztyńskich Dni Nauki odbywają się liczne wykłady, pokazy, prezentacje i konkursy.

Podczas tegorocznych Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak działa winda, czym oddychamy, jaką wodę pijemy, poznali niezwykłe zwierzęta morskie jak również przekonali się, jaki wpływ na środowisko ma turystyka. Ponad to, organizatorzy udostępnili swoim gościom: Symulator Peugeot WRC, roboty z klocków Lego, planszowe gry logiczne i układanki oraz wystawę Centrum Nauki Kopernik, a to tylko niektóre z 390 atrakcji przygotowanych w ramach obchodów XIII Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Podczas tegorocznej edycji, swoja specjalną „moto-strefę” zaprezentowała Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”. W ramach „moto-strefy” uczestnicy mogli spróbować swoich sił za sterami symulatora bolidu F1 i poprowadzić samochodów rajdowy w wirtualnym wyścigu. Dodatkowo, zgromadzona młodzież mogła przekonać się jak zachowuje się organizm kierowcy w czasie dachowania, a także zaprezentować swój sprzeciw wobec procederowi jazdy pod wpływem alkoholu.

 

 

Dni Nauki i Sztuki 2015

Dni Nauki i Sztuki 2015

Dni Nauki i Sztuki 2015

Dni Nauki i Sztuki 2015

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu