Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Europejska Noc Bez Wypadku

15 października w 20 dyskotekach w całej Polsce odbyła się akcja Europejska Noc Bez Wypadku. Organizatorem przedsięwzięcia była MIVA Polska, a Fundacja Kierowca Bezpieczny wspierała to wydarzenie.

Akcja, zapoczątkowana została w 2003 roku w Belgii, a w tym roku przeprowadzona została w 12 krajach Unii Europejskiej.

Jak mówią organizatorzy akcji, głównym jej założeniem jest zero tolerancji dla osób prowadzących samochód w stanie nietrzeźwym. Miejscem akcji są młodzieżowe kluby i dyskoteki, a więc miejsca, gdzie zabawie zazwyczaj towarzyszy alkohol. Osoby biorące udział w akcji, to przede wszystkim osoby pragnące wrócić samochodem z imprezy do domu. Na znak złożonej deklaracji, że tego wieczoru nie wypiją alkoholu, zakładali na rękę specjalną świecącą opaskę „Orlen Bezpieczne Drogi”. Przy wyjściu z klubów zostali oni przebadani alkomatem i ci, którzy dotrzymali zobowiązania otrzymali atrakcyjne upominki.

W zeszłym roku, w 10 krajach europejskich, gdzie przeprowadzana była Noc Bez Wypadku, 88 proc. kierowców uczestniczących w akcji pozytywnie przeszła badanie alkomatem. W Polsce na 1008 osób, które zgodziły się na badanie, 104 miały przekroczony dopuszczalny poziom alkoholu we krwi, co dało wynik nawet nieco lepszy od europejskiej średniej!

Akcja cieszyła się bardzo dużym uznaniem wśród bawiącej się w dyskotekach młodzieży. Oto fragment listu, który otrzymaliśmy od jednego z uczestników: „W sobotni wieczór brałem udział w akcji "Europejska noc bez wypadku" organizowanej w Toruniu w pubie Jazzgot. Byłem pierwszą osoba, która poddała się testowi. Moim zdaniem w Polsce potrzebnych jest więcej takich akcji. Ta była pierwszą i mam nadzieje, że nie ostatnią tego typu akcja. Promowanie trzeźwości w społeczeństwie, a tym bardziej w grupie kierowców to super pomysł. Gratuluje pomysłu i organizacji i życzę dalszych sukcesów. Dzisiejsza akcja zrobiła na mnie wrażenie i zmusiła do refleksji”

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu