Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Europejska Noc Bez Wypadku

Jak co roku, 20 października stał pod znakiem paneuropejskiej akcji „Europejska Noc Bez Wypadku”. Fundacja Kierowca Bezpieczny  była jednym z realizatorów akcji, w Polsce.

Według światowego raportu „World Report on Road Traffic Injury, Prevention” Światowej Organizacji Zdrowia, prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu stanowi jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych na świecie. W Europie ginie na drogach 10 000 osób rocznie, w wyniku prowadzenia pod wpływem alkoholu. „Europejska Noc Bez Wypadku” jest coroczną akcją odbywającą się w wielu miastach całej Europy. Tego dnia w klubach i dyskotekach propagowana jest idea trzeźwego, bezpiecznego i odpowiedzialnego powrotu do domu. Tegoroczne akcje prowadzone były w wielu miastach w Polsce, m.in. w Olsztynie, Szczytnie, Mrągowie, Elblągu, Nidzicy i Bartoszycach.

W nocy z 20 na 21 października w klubach i dyskotekach wolontariusze namawiali kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i najlepiej zrezygnowali całkowicie z picia alkoholu w trakcie wieczornej zabawy lub zrezygnowali z prowadzenia samochodów w drodze powrotnej do domu, będąc po spożyciu alkoholu w klubie. Uczestnikom akcji zakładano na ręce rozpoznawalne, jednorazowe opaski, które miały im przypominać o przyjętym postanowieniu. Podczas opuszczania klubu osoby z opaskami miały możliwość przebadania się alkomatem. Konsekwentni kierowcy zostali nagrodzeni upominkami, natomiast osoby, które  miały alkohol w wydychanym powietrzu, były zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z innej formy transportu powrotnego. Organizatorzy akcji "Europejska Noc Bez Wypadku" celowo wybrali noc z soboty na niedzielę, ponieważ wtedy dochodzi do największej liczby wypadków drogowych z udziałem młodych ludzi kierujących samochodami pod wpływem alkoholu.

Organizatorami akcji byli: Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, Fundacja „Krzyś”, Responisibile Young Drivers przy wsparciu Krajowej Rady BRD. Akcję wspierały również Województwo Warmińsko-Mazurskie, osoby publiczne i wielu innych partnerów.© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu