« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


"Prowadź się trzeźwo" - festyn we Wrocławiu


"Jeżeli wasz tato wsiada do samochodu po wypiciu alkoholu, możecie mu spokojnie powiedzieć: tato, jesteś głupi!" – tłumaczył we wtorek Krzysztof Hołowczyc dzieciom zebranym na placu Wolności we Wrocławiu. Festyn został przygotowany przy współpracy Fundacji Kierowca Bezpieczny.

Najsłynniejszy polski rajdowiec był gościem festynu zorganizowanego przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Miasta we Wrocławiu pod hasłem „Trzeźwość – gwarancją bezpieczeństwa na drogach”. Zapewniał, że sam nigdy nie prowadził i nigdy nie zasiądzie za kierownicą po wypiciu najmniejszej nawet ilości alkoholu. – Należy o nim zapomnieć, jeśli chce się prowadzić auto – mówił. Wczorajsza impreza była okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu na hasło promujące bezpieczną jazdę. Najlepsze okazały się dwie panie: Anna Pacura – Likus i Karolina Kozdrowiecka. Pierwszej magistrat ufundował kurs prawa jazdy, a drugiej – rower. Ich hasła: „Prowadź się trzeźwo” i „Tankuj tylko samochód” przez najbliższy rok będą widniały na tramwajach i autobusach MPK. Krzysztofowi Hołowczycowi bardzo podobały się wrocławskie hasła. – Podobna akcja mogłyby obejmować nie tylko to miasto, ale całą Polskę – mówił.


Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu