Poprzenia strona...
Wiadomości


Pielgrzymka kierowców

    Na Jasnej Górze 8 maja już po raz trzeci odbyła się organizowana przez MIVA Polska Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców. Wśród zaproszonych gości byli m. in.: przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz reprezentujący Fundację „Kierowca Bezpieczny” Krzysztof Hołowczyc.

    Na Jasnej Górze 8 maja br. już po raz trzeci odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców. Wśród zaproszonych gości byli m. in.: przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz reprezentujący Fundację "Kierowca Bezpieczny" Krzysztof Hołowczyc.
    Podczas Mszy Świętej, celebrowanej pod Obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej, Krzysztof Hołowczyc odczytał apel do wszystkich uczestników pielgrzymki:

    "Stan bezpieczeństwa na naszych drogach to jeden z najważniejszych problemów w Polsce. Co roku ginie prawie 6000 osób, a dziesiątki tysięcy zostaje rannych. To bezmiar tragedii ofiar i ich bliskich.
    Przyczyną wielu wypadków są nie tylko słabe drogi, ale często też panująca wśród kierowców agresja. Niepowodzenia w pracy, konflikty w domu, stres i przemęczenie - tworzą negatywne emocje, które często mają swoje ujście poprzez agresywną postawę za kierownicą. Nasza agresja wywołuje przeważnie taką samą postawę u innych kierowców. W ten sposób tworzy się swoisty łańcuch negatywnych zachowań. A stąd już tylko krok do wypadku.
    Spróbujmy ten stan zmienić. Powiedzmy stop agresji! Wsiadając do samochodu uśmiechajmy się, pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na naszych drogach. Znamy ich przeciążenie i trudne warunki jazdy, ale to nie może nas zwalniać od odpowiedzialności za bezpieczeństwo. Przeciwnie, wymaga to od nas jeszcze większej uwagi i ostrożności.
    Apeluję, zatem do wszystkich podróżujących o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę. Jazdę wyłącznie na trzeźwo. Alkohol jest największym wrogiem kierowcy. Siadając po alkoholu za kierownicą okazujemy brak szacunku dla siebie i innych.
    To właśnie poszanowanie drugiego kierowcy i pamięć o innych użytkownikach drogi zapewnią nam wszystkim większe bezpieczeństwo, komfort jazdy i bezpieczny powrót do domu.
Szczęść Boże!"

    Pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Powoli, bezpiecznie do celu pod opieką Św. Krzysztofa". Zgromadzeni na Jasnej Górze wspólnie podziękowali Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i prosili o dalszą opiekę w podróżach.
W trakcie uroczystości poświęcono tysiące samochodów oraz odprawiono Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich w intencji ofiar wypadków drogowych. Krzysztof Hołowczyc otwierał procesję, niosąc zapaloną świecę ku pamięci zmarłego tragicznie Janusza Kuliga.

    W sali Ojca Kordeckiego odbył się wernisaż wystawy Mleczko & Hołowczyc "Bądź bezpiecznym kierowcą". Wystawę tworzą humorystyczne rysunki Andrzeja Mleczko oraz zilustrowane komiksową postacią przestrogi autorstwa Krzysztofa Hołowczyca. Przesłaniem wystawy jest promocja właściwych, bezpiecznych postaw wśród kierowców.


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu