Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Fundacja „Kierowca Bezpieczny” organizatorem festynu  „Bezpieczne wakacje”

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” przy wsparciu Urzędu Miasta Kętrzyna, zorganizowała festyn rodzinny pt. „Bezpieczne wakacje”. Celem imprezy było zwrócenie szczególnej uwagi kierowców na bezpieczeństwo dzieci podczas wakacyjnych podróży.

Impreza odbyła się 6 sierpnia w kętrzyńskim Amfiteatrze. Zgromadzonym na festynie mieszkańcom udostępniony został Symulator Bezpiecznej Jazdy – urządzenie badawcze, które w doskonały sposób imituje poruszanie się samochodem w ruchu miejskim i na autostradzie. Uczestnicy zasiadający za kierownicą Symulatora mieli okazję sprawdzenia swojego zachowania oraz refleksu podczas nietypowych sytuacji, które są najczęściej przyczynami wypadków drogowych. Próby na Symulatorze były bardzo emocjonujące, a osoby zasiadające za kierownicą urządzenia nawet kilkukrotnie podejmowały wyzwania przejazdu, ucząc się jednocześnie prawidłowych zachowań za kierownicą.

Podczas festynu przybliżono podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie można zapominać w czasie wakacyjnych wypraw samochodem. Aspirant Władysław Biały radził, jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z awarią auta lub trudną sytuacją na drodze. Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie na specjalnych fantomach przedstawili tryb udzielania pierwszej pomocy.

Mieszkańcy mieli możliwość wypróbowania Symulatora Zderzeń, służącego do prezentacji skutków niestosowania pasów bezpieczeństwa przez podróżujących pojazdami. Biorący udział w teście mogli na własnej skórze przekonać się jak duże siły oddziaływają na ludzki organizm w czasie czołowego zderzenia przy prędkości zaledwie 8-miu kilometrów na godzinę. Każdy uczestnik festynu mógł poczuć siłę uderzenia, skuteczność działania pasów bezpieczeństwa, a także porozmawiać z instruktorami BRD nt. następstw niestosowania pasów bezpieczeństwa i skutkach uderzeń przy dużych prędkościach.

Podczas festynu nie zabrakło konkursów, w których tradycyjnie najchętniej udział brały dzieci i młodzież. Atrakcyjne nagrody można było wygrać między innymi interpretując przesłanie rysunków Andrzeja Mleczki  "Bądź bezpiecznym kierowcą".

Czas na festynie umilił występ zespołu Kapela Jakubowa prezentujący program pt. „Kłobuk na wakacjach”, będący zestawem pogodnych, przebojowych piosenek w oryginalnej aranżacji.

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu