« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Kondolencje po tragedii w Smoleńsku

W obliczu tej ogromnej narodowej tragedii pragnę przekazać wyrazy mojego najgłębszego żalu i współczucia Rodzinom ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu oraz wszystkim moim Rodakom.

Katastrofa pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Polski, jego małżonka oraz wielu wybitnych polityków, parlamentarzystów, duchownych, wojskowych, urzędników państwowych i przedstawicieli środowisk kombatanckich,  w tym rodzin katyńskich,  dotknęła mnie do głębi. Jestem wstrząśnięty i głęboko zasmucony rozmiarem tej tragedii, jednej w największych w historii naszego narodu. W drodze na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu katyńskiego zginęli ludzie, którzy walczyli o prawdę i pamięć o tamtej zbrodni.

Okrutny los ponownie doświadczył Polskę, niemalże w tym samym miejscu. To nieszczęście, którego nie sposób ogarnąć i zrozumieć. Łączę się w bólu i smutku ze wszystkimi, których ta tragedia bezpośrednio dotknęła i choć pewnie nie sposób ukoić ich cierpienia po stracie najbliższych, to trzeba by czuli nasze współczucie, wsparcie i solidarność.  

Miałem zaszczyt spotkać na swej drodze kilka z tragicznie zmarłych osób . Szczególnie bliski był mi Tadeusz Płoski, biskup polowy Wojska Polskiego, generał dywizji,  patriota, wspaniały duchowny, człowiek wielkiego serca, oddania i poświęcenia sprawom Polski i Polaków. Wielki syn ziemi Warmińsko-Mazurskiej. Niespodziewana katastrofa zabrała nam też na zawsze wielu innych wybitnych Polaków. Niech spoczywają w spokoju. Cześć ich pamięci!         

Krzysztof Hołowczyc

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu