Poprzenia strona...
Wiadomości


Krzysztof Hołowczyc uhonorowany medalem!


Biskup polowy WP gen. bryg. Tadeusz Płoski wręczył Krzysztofowi Hołowczycowi medal „Milito pro Christo”. Uroczystość odbyła się 7 stycznia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Hołowczyc został odznaczony za wielki wkład na rzecz bezpieczeństwa na naszych drogach. Medale w roku 2006 otrzymali także: MIVA Polska - Agenda Komisji Episkopatu Polski ds. misji za wytrwałą służbę misyjną, niesienie pomocy polskim misjonarzom pracującym na całym świecie i misyjną animację w kraju; prof. dr Józef Szaniawski za dorobek naukowy, twórczość publicystyczną oraz zaangażowanie w głoszeniu prawdy o losach Narodu Polskiego; Martin Ender, prezes REAL POLSKA za wsparcie charytatywne przedsięwzięć Caritas Ordynariatu Ordynariatu Polowego WP, krzewienie ducha patriotyzmu i umiłowanie Ojczyzny, Państwowe Porty Lotnicze oraz Firma AGAT za ofiarną pomoc w renowacji Katedry Polowej Wojska Polskiego i Pan Krzysztof Wiatrzyk za wspieranie przedsięwzięć Ordynariatu Polowego WP, krzewienie ducha patriotyzmu i umiłowanie Ojczyzny.

W trakcie uroczystości list od Prezydenta RP Lech Kaczyńskiego odczytał minister Andrzej Urbański, Szef Kancelarii Prezydenta RP. Prezydent RP napisał m. in. :„Co roku Ordynariat wyróżnia osoby, które swoją działalnością dają świadectwo przywiązania do nadrzędnych wartości: prawdy, miłości Ojczyzny, ofiarnej służby ludziom
(...).

Krzysztof Hołowczyc: "Medal "Milito pro Christo" jest dla mnie znakiem, który mówi mi, że to co robimy dla bezpieczeństwa na drogach, to o co walczymy jest słuszne i warto to robić. Ten medal jest dodatkowym bodźcem, żeby w sprawy bezpieczenstwa drogowego jeszcze bardziej się zaangażować. Naprawdę jest wiele do zrobienia, poczynając od stanu polskich dróg, po odpowiednie traktowanie innych kierowców i pieszych. Ta rzeczywistość jest mi bardzo bliska, ponieważ można powiedzieć, że niemal cały czas jestem na drodze. Widząc tyle agresji na drogach, tyle złych zachowań chcemy pokazywać, że ludzie potrafią być lepsi dla siebie. Poprzez nasze różne akcje, poprzez promowanie właściwych zachowań chcemy przyczynić się do większego bezpieczeństwa na polskich drogach. To jest nasz główny cel. Ten medal jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, które mogłem odbrać w tak znakomitym gronie. Jest to też bodziec, by dawać z siebie jeszcze więcej".

W uroczystości uczestniczyli m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk, szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański, wiceminister obrony narodowej Stanisław Koziej, przedstawiciele parlamentu i rządu, generałowie i oficerowie Wojska Polskiego oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy stolicy.

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu