Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Międzynarodowa  akcja „Ten D by Night”
w Olsztynie

Olsztyńska młodzież  miała okazję wziąć udział w międzynarodowym   projekcie „Ten D by Night”, którego  polskim partnerem jest Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”. Od 16 kwietnia w kilku olsztyńskich klubach młodzi ludzie mogli przekonać się o tym, jak bardzo zmienia się czas reakcji za kierownicą, kiedy kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz jakie zagrożenia niesie to za sobą.

W dniach 16-18 kwietnia, podczas trwania olsztyńskich imprez klubowych, kilkaset młodych osób miało możliwość sprawdzić zawartość alkoholu we krwi, poddać się testowi na obecność narkotyków oraz sprawdzić czas swoich reakcji na symulatorze bezpiecznej jazdy.  Uczestnicy zabawy mogli bliżej poznać działania Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” oraz osobiście wziąć udział w  paneuropejskiej akcji „Ten D by Night”. Każdy z uczestników badania wziął udział w anonimowej ankiecie, otrzymał wyniki  przeprowadzonych testów, dowiedział się o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz dostanie pamiątkowy gadżet związany z udziałem w akcji.

Olsztyńska młodzież chętnie brała udział w kolejnych etapach przewidzianych w badaniu. Po zaliczeniu drugiej próby na symulatorze, a następnie porównaniu wyników z pierwszą, młodzi ludzie często dziwili się jak bardzo zwiększył się ich czas reakcji, a co za tym idzie wydłużyła się droga hamowania pojazdu prowadzonego przez osobę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.  Na pytanie: „Czy zamierzasz prowadzić pojazd dziś wieczorem?”,  niemal wszyscy uczestnicy odpowiadali NIE,  kiedy ankieterzy pytali „Dlaczego?” najczęściej padała odpowiedź: „ Ponieważ nie prowadzę po alkoholu”. Bardzo cieszy nas poziom świadomości wśród olsztyńskiej młodzieży nt. zagrożeń jakie niosą ze sobą pijani kierowcy, mamy nadzieje, że dzięki prowadzonej przez nas akcji takich postaw będzie coraz więcej w całej Polsce.

Zebrane informacje przyczynią się do lepszego poznania problemu prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających, przez młodych kierowców. Więcej o programie „TEN D by Night” można przeczytać na stronie internetowej www.tendbynight.eu

Kalendarz imprez:

  • 16 kwietnia 2009, czwartek – Klub Grawitacja, ul.Żołnierska 14B
  • 17 kwietnia 2009, piątek – Klub Avocado, ul.Barcza 12
  • 18 kwietnia 2009, sobota – Klub Euforia, ul.Lelewela 4a
 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu