« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Fundacja „Kierowca Bezpieczny” partnerem akcji „Trzeźwi na drodze”

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” została partnerem akcji „Trzeźwi na drodze”, którą organizuje Grupa Wydawnicza Polskapresse.  Oprócz działań prasowych, głównym elementem akcji jest przybliżenie tematyki bezpieczeństwa mieszkańcom największych miast województwa mazowieckiego podczas rodzinnych festynów. Najbliższy odbędzie się 14 września na rynku w Płocku.

Akcja „Trzeźwi na drodze” skierowana jest do wszystkich. Nie tylko do tych, którzy piją alkohol i wsiadają za kierownicę, lecz także do pasażerów, którzy godzą się na ten proceder. Skierowana jest także do ludzi, którzy pragną cieszyć się bezpiecznymi drogami. Podczas festynu będzie można posłuchać piosenek o bezpieczeństwie drogowym, które wykona grupa Event, obejrzeć wystawę  Mleczko-Hołowczyc oraz otrzymać upominek związany z bezpieczeństwem.

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu