Wykłady * Warsztaty * Szkolenia BRD
Warsztaty * Szkolenia BRD
Nasza Fundacja od wielu lat prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ergonomii i ekonomii jazdy pojazdami mechanicznymi.
W naszej ofercie znajdują się również pokazy tak zwanych „martwych stref” samochodów ciężarowych oraz poprawnego odblaskowania pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego.
Podstawy bezpiecznej jazdy samochodem
Przepisy ruchu drogowego
Szkolenie: Ergonomia za kierownicą
Pokaz "Martwe strefy"
Odblaski - znaczenie dla bezpieczeństwa
Szkolenia i pokazy BRD
Ergonomia za kierownicą
Sztywny kark, ścierpnięte ręce i nogi, ból pleców, rozdrażnienie, migrena…
Wcale nie chodzi o reumatyzm, grypę, czy inną chorobę, lecz o skutki niewłaściwej pozycji za kierownicą. Jak się okazuje, wymienione dolegliwości często związane są ze złą ergonomią podzas kierowania pojazdem. Tymczasem lekarze zlecają kolejne nieprzynoszące odpowiedzi badania, aby zdefiniować problem.
Druga sprawa to bezpieczeństwo jazdy, czas reakcji i swoboda manewrowania, tak niezwykle ważne podczas poruszania się pojazdem po drodze.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m. in. jak prawidłowo ustawić:
* Fotel * Oparcie * Siedzisko * Zagłówek
* Kierownicę * Odległość nóg od pedałów
Wszystko po to, by polepszyć komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Przepisy ruchu drogowego
5, 10, a może 30? Ile lat minęło od czasu kiedy zdałeś prawo jazdy?
Czas szybko ucieka, a przepisy bezustannie ulegają zmianom. Nieznajomość prawa szkodzi! Warto więc odświeżyć swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Zrób to już dzisiaj!
Uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani z ostatnimi zmianami w ruchu drogowym, które miały miejsce na przestrzeni minionych 2 lat. Dodatkowo poszerzą swoją wiedzę na temat kolejnych planowanych zmian w bieżącym roku. Podsumowaniem szkolenia będzie test sprawdzający wiedzę uczestników z zakresu przepisów ruchu drogowego.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Czy wiesz, jak zachować się będąc świadkiem lub uczestnikiem wypadku?
Jak nie stracić głowy i pomagać przede wszystkim nie szkodząc?
Podczas tego praktycznego szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zabezpieczyć miesjce wypadku, jak efektywnie wezwać pomoc i jak samemu jej udzielić do momentu pojawienia się odpowiednich służb ratunkowych.
Ty też, możesz uratować komuś życie!
Odblaski a bezpieczeństwo
Pieszy z odblaskiem jest widoczny z około 150 metrów, a pieszego bez odblasków widać dopiero z odległości 20 metrów!
Różnica jest ogromna i może zadecydować o życiu i zdrowiu pieszego.
Nasza Strefa Odblasków wyposażona jest w manekiny ubrane w różne rodzaju elementy odblaskowe, tak aby można było ocenić skuteczność prawidłowego oznakowania. To stacja okraszona w dużą dawkę wiedzy przydatnej zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Uczestnicy pokazu mogą sprawdzić swoją spostrzegawczość i zbadać, ile osób widać w zamkniętej przestrzeni. Czy zobaczą 100% pieszych? Sprawdzimy!
Dodatkowo pokażemy różnice wynikające z różnych rodzajów materiałów odblaskowych oraz ich skuteczności.
Martwe strefy
Martwe strefy to obszar wokół pojazdu, którego kierowca nie jest w stanie dostrzec spoglądając w okno lub tradycyjne lusterka. Martwe strefy są jedną z głównych przyczyn wypadków z udziałem pojazdów ciężarowych.
W czasie naszego pokazu każdy uczestnik wsiądzie do kabiny pojazdu, a jego zadaniem będzie określenie liczby manekinów znajdujących się wokół, wykorzystując do tego celu dostępne w pojeździe lustra.
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:
- Jakie zagrożenia wynikają z martwych stref?
- Jak minimalizować brak widoczności wokół pojazdu?
- Jak skanować i obserwować otoczenie?
Bezpieczeństwo w magazynie
Czy samo posiadanie uprawnień do jazdy wózkiem jezdniowym daje gwarancję bezpiecznego przemieszczania się? Niestety NIE! Dlaczego tak jest?
Ponieważ do codziennych obowiązków wkradają się najwięksi przeciwnicy operatora: rutyna, pośpiech oraz powielanie nieprawidłowych wzorców.
Ten warsztat obejmuje tematykę OC wózka i przygotowania do jazdy, zasadności i prawidłowego użytkowania pasów bezpieczeństwa, a także odpowiedniej pozycji podczas jazdy wózkiem widłowym (ergonomia). Część teoretyczną zakończymy tematem odpowiedzialności operatora oraz zagrożeniami i wypadkami zachodzącymi w obszarze magazynowym.
Następnie w części praktycznej, wykorzystując udostępniony wózek jezdniowy omówimy kwestie związane z martwymi strefami. Wokół urządzenia rozstawimy manekiny. Każdy z uczestników będzie miał możliwość doświadczenia efektu martwych stref z perspektywy operatora. Zwieńczeniem warsztatu będzie precyzyjna jazda z ładunkiem (wybrane osoby posiadające uprawnienienia).
Zapraszamy do kontaktu!
Zapraszamy do kontaktu!
Szkolenia i wykłady prowadzone są przez specjalistów w swoich dziedzinach. Podczas szkoleń dzięki naszym instruktorom uczestnicy mogą w praktyczny i aktywny sposób zapoznać sie z tematyką bezpieczeństwa i ergonomii nie tylko w ruchu drogowym.
Organizujemy także stoiska bezpiecznej jazdy, na których uczestnicy mogą w aktywny sposób zapoznać sie z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.
Zorganizujemy szkolenie dopasowane na miarę Twoich potrzeb!
- +48 501 029 805
- fundacja@holowczyc.pl